Witamina d ginekologia

Kolposkop jest ważne narzędzie w roli ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego rodzaju, należy zwrócić uwagę na układ czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż zbyt mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co uwalnia się negatywnie na wartości obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na prostą ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna być newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to właśnie parametry układu optycznego mają najistotniejsze znaczenie. Warto zainteresować się miejscem pracy soczewek z konkretnego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a dodatkowo jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest również niezwykle ważnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale także wprawny ruch w wszelkiej płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to nowe istotne cechy dobrego sprzętu.

Jeśli należy o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki broniły się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest wielka moc światła oraz ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i wybiera niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, bowiem ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić stosowane jednorącz.